Jesteś tutaj

Fiztaszki w mediach

Czy fizyka musi być trudna i nudna? Nic podobnego – zjawiska i prawa fizyczne to źródło świetnej zabawy dla każdego.

Możemy tutaj dowiedzieć się między innymi, co wspólnego z dźwiękiem może mieć kawa, jak tańczą atomy i czy smog w powietrzu ogłusza.

Grupa entuzjastów założyła portal, który ma na celu serwować fizyczne "przekąski" w sposób przystępny i niepozbawiony humoru.

Jest z humorem i niebanalnie.

Jeśli ktokolwiek z Was uważa, że fizyka jest trudna i nieprzystępna (choć wśród studentów AGH takie osoby spotykane są równie często, jak pioruny kuliste w schronach atomowych), zajrzyjcie na portal Fiztaszki.pl. Współtworzą go m.in. nasi absolwenci. Ciekawie, pożytecznie i z pasją :) Polecamy zwłaszcza kandydatom na studia!

Młodzi badacze znaleźli sposób na pasjonujące opowiadanie o fizyce. Zastrzegają, że nie marzą, by każdy Polak o czwartej rano bez zająknięcia wyrecytował prawo Ampera, choć - przyznają - sami by potrafili. Postanowili podzielić się swoją pasją i pisać mniej poważnie o poważnej fizyce.

Dlaczego piana z piwa znika? Dlaczego rower utrzymuje pion? Jaka awanturę wywołała Katie Melua wśród astrofizyków? - to tylko nieliczne pytania z jakimi mierzą się twórcy strony fiztaszki.pl.

Jeśli zawsze sądziliście, że fizyka jest trudna i nie dla Was, to zweryfikujecie mam nadzieję swoje poglądy czytając o łamaniu makaronuparzeniu kawy czy gotowaniu wody. Czy to ma coś wspólnego z fizyką? A czy fizyk może zajmować się damskimi obcasami, a matematyk wojną? Poczytajcie, zapraszam!