Jesteś tutaj

O NAS

Najprościej powiedzieć o nas, że jesteśmy grupą ludzi, którzy lubią to, co robią. A że na co dzień jesteśmy fizykami lub studentami fizyki, to prowadzi to do prostego wniosku: lubimy fizykę. Niektórzy pewnie sądzą, że w ostatnim zdaniu czai się sprzeczność, ale zapewniamy solennie: fizykę da się lubić.

Od razu zastrzegamy, że nie jesteśmy bojownikami chcącymi nawrócić wszystkich na jedynie słuszną drogę fizyki, ani nauczycielami uważającymi, że 100% polskiego społeczeństwa powinno potrafić wyrecytować o 4 nad ranem bez zająknięcia treść prawa Ampere’a (stojąc na jednej nodze). Ot, po prostu zwykli z nas ludzie, którzy chcą się podzielić z innymi swoją pasją. Staramy się pisać niepoważnie o fizyce poważnej lub poważnie o tej mniej poważnej.

No dobra, koniec tych anonimowych wynurzeń. Garść informacji nieco bardziej personalnych znajdziecie na stronie przedstawiającej redakcję Fiztaszków oraz naszych autorów.

Możecie też poczytać co o nas myślą inni.

Redakcja

 • Michał Krupiński
  Obrazek użytkownika krupinski
  Redaktor naczelny fiztaszki.pl, kierownik Fiztasz Research Center
  Fiztaszkowiec doświadczalny. Na co dzień nanosi cienkie warstwy metali na wszystko co popadnie. Po godzinach pasjami oddaje się eksperymentom kawiarniano-kuchennym.
 • Maciej Jasiński
  Obrazek użytkownika jasiński
  Redaktor Fresh Science
  Fiztaszki układa za kierownicą UAZa lub w pociągu Jan Matejko relacji Gdańsk Główny - Warszawa Wschodnia. Pija dużo coca coli, śpi mało, mówi szybko.
 • Marcin Piotrowski
  Obrazek użytkownika piotrowski
  Wydawca portalu fiztaszki.pl, webmaster, redaktor działu fresh science.
  Fiztaszki popija zawsze yerba mate. Mimo tego, że w pracy w laboratorium ma do czynienia z ekstremalnie niskimi temperaturami, nie przepada za terrere. Oprócz kuchennego eksperymentowania, zajmuje się fiztaszkowym webmasteringiem. Aktualnie bada czy fiztaszkowa fizyka działa tak samo w Australii.
 • Wojtek Ganczarek
  Obrazek użytkownika w.ganczarek
  Redaktor fiztaszków teoretycznych i kwantowych
  Fiztaszkowiec teoretyczny. Lubi się splątać: kwantowo lub w sieci złożonej. Jest specjalistą ds. gatunku videofiztaszkus. Jeśli akurat nie pisze fiztaszka, to pisze o podróżach: fizyk-w-podrozy.blogspot.com .
 • Ania Sokulska
  Obrazek użytkownika Sokoołka
  Redaktorka fiztaszków spod znaku FizArt
  Jest fizykiem z wykształcenia, ale przede wszystkim spostrzegawczym obserwatorem. O to właśnie w tym wielkim barze (zwanym również światem) chodzi, żeby na ladzie umieć dostrzec fiztaszki i cieszyć się ich rozgryzaniem.
 • Ania Mazur
  Obrazek użytkownika Ania Mazur
  Jestem językoznawcą i tłumaczem. Lubię wyszukiwać błędy językowe i czytać o fizyce, dlatego jestem korektorem fiztaszków.
 • Tomasz Kazimierczak
  Obrazek użytkownika Tomasz Kazimierczak
  Redaktor działu astro
  Astro-fiztaszkowiec kosmiczny. Już od dziecka wykazywał zainteresowanie do zgłębiania natury Wszechświata. Ta wrodzona ciekawość pchnęła go na studia astronomiczne oraz spowodowała, że kosmologia stała się jego podstawową dziedziną badań. Jednak nie oznacza to, że jego fiztaszki będą związane tylko z tą dziedziną astronomii.