Jesteś tutaj

Letnia Kawiarnia Naukowa

 • kawiarnia naukowa
  Letnia Kawiarnia Naukowa. Fiztaszkowe spotkanie na żywo na dziedziniec Collegium Maius w Krakowie.

 

Czy atomy są podobne do ludzi? A może ludzie do atomów? Jak fizyka atomowa pozwala wyjaśnić zachowanie tłumu? Czy atomy mogą pomóc przewidywać wyniki wyborów? Te i inne zagadnienia będziemy wspólnie zgłębiać podczas najbliższego fiztaszkowania na żywo.

Tym razem postanowiliśmy tchnąć nieco świeżego powietrza w organizowaną cyklicznie krakowską Cafe Nauka. W luźnej atmosferze rozprawiać się będziemy z poważnymi i mniej poważnymi problemami naukowymi, ale… w dosyć niestandardowy sposób. Zapraszamy wszystkich na mocno nietypową Letnią Kawiarnię Naukową:

 • nietypowe miejsce: Dziedziniec Collegium Maius przemieniony na jeden wieczór w plenerową kawiarnię ze wszystkimi jej atrybutami; takiej osobliwej aranżacji najstarszego polskiego dziedzińca uniwersyteckiego nie zobaczycie na co dzień

 • nietypowy czas: Wakacje i nauka? Czemu nie? Pokażemy wam, że o nauce można z powodzeniem rozmawiać w krotochwilnej atmosferze lipcowego wieczoru

 • nietypowy temat: Czy o atomach można opowiedzieć w niebanalny, nieszkolny sposób? Jasne, że można! Przyjdź, a przekonasz się sam!

 • nietypowe doświadczenia: Aby wykonywać eksperymenty fizyczne nie potrzeba żadnego sprzętu, wystarczą… ludzie. Tak, to właśnie Wy, drodzy fiztaszkożercy będziecie sami na sobie doświadczać jak bardzo jesteście podobni do atomów.

Uwaga: dla strudzonych lipcowymi mitręgami kawa gratis :)

gdzie: dziedziniec Collegium Maius (ul. Jagiellońska 15, krakowskie Stare Miasto)
kiedy: 18 lipca (czwartek)
start: 19:00

wydarzenie fb: dołącz

Wystąpią:
Michał Krupiński, Marcin Piotrowski, Krystian Sycz

Organizatorzy:
portal www.fiztaszki.pl
CITTRU UJ

Współpraca:
Gazeta Wyborcza

Tagi: 
wydarzenie
 • Obrazek użytkownika krupinski
  O autorze:

  Michał Krupiński

  Redaktor naczelny fiztaszki.pl, kierownik Fiztasz Research Center
  Fiztaszkowiec doświadczalny. Na co dzień nanosi cienkie warstwy metali na wszystko co popadnie. Po godzinach pasjami oddaje się eksperymentom kawiarniano-kuchennym.